گروه معماری هشت

EN/FA/AR
شهرک مسکونی 450واحدی البیرق

شهرک مسکونی 450واحدی البیرق

عــــــــــــــــراق | سمــــــــــــــــــــــــــــــــــــاوه | 1401


تعریف پروژه:

کارفرمای پروژه شهرک مسکونی ۴۵۰ واحدی البیرق در شهر سماوه در کشور عراق در حالی به ما رجوع کرد که به دنبال راهکارهای نوین ساخت و اجرا و ایجاد ارزش افزوده در جهت برندینگ به عنوان یکی از برندهای معتبر ساختمانی در میان رقبای خود در جنوب عراق بود.

دفتر معماری هشت طی سالیان زیاد به مطالعه، تحقیق، توسعه، تجربه و آزمایش روی مواد و متریال های نوین با تکنولوژی های روز دنیا و اجرای آنها در پروژه های معماری و ساخت پرداخته است که از آن جمله میتوان به مطالعه ، ساخت و اجرای ساختارهای GFRP با تکنیک اجرای درجا (insite) و و یا پیش ساخته (precast)، مطالعه، ساخت و اجرای بتن پلیمری، بتن سبک و مشتقات آن، مطالعه و اجرای نمای سیمانی ارتقا یافته با فناوری نانو پرداخت که مشکلاتی نظیر تغییر رنگ، ترک خوردگی و آلودگی های سطحی را که پروژه های معماری با آن درگیر هستند را اصلاح می‌کند.

در بخش جنوبی عراق نوسانات شدید آب و هوایی و آلودگی های محیطی و ریزگردها باعث کاهش طول عمر ساختمان‌ها خواهند شد. درخواست کارفرما این بود که از تکنولوژی های ساخت نوین در اجرای بنا به نحوی استفاده شود که مشکلات ساختمانی منطقه را رفع نماید. پس از آشنایی و تجربه روی متریال ها و روش اجرایی کارفرما از ما خواست تا به عنوان مشاور اجرایی در ساخت پروژه حضور پیدا نماییم.


کاربری: مسکونی

موقعیت: سماوه - عراق

کارفرما: علی الیاسری

تیم اجرا: مهندسین مشاور هشت

زیربنا : 30000 متر مربع

وضعیت: در حال اجرا

تاریخ: 1401