گروه معماری هشت

EN/FA/AR
گالری ایبلو

گالـــــــــری ایبلــــــــــــــــو

مشهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــد | 1402


پروژه بازسازی شوروم مرکزی گالری مبلمان ایبلو در مشهد قرار داشت. کارفرما به دنبال یک مسیر فکر بود که بتواند شریان های حیاتی این بیزنس را جانی دوباره ببخشد. 

پروژه در یک مجتمع تجاری و در نبش دو مسیر دسترسی قرار داشت و عملا به دلیل سناریوهای متفاوت موجود برای ورود مخاطب امکان تعریف یک آکس دقیق برای ورودی و اولویت بندی برای ورود یا خروج وجود نداشت. به دلیل هندسه بی جهت فروشگاه سعی نمودیم تا با برداشتن مرز قطعی میان این فضا و مشاعات مجتمع تجاری عملا تعریف فروشگاه را به گالری تغییر دهیم تا مخاطب بتواند آزادانه در آن انتخاب های متفاوتی را برای ورود خروج و بازدید داشته باشد. البته این کار یک دلیل دیگر هم داشت. شعار برند ایبلو تغییر سبک زندگی با رویکرد سادگی و پرهیز از تجملات بود و می‌خواست این پیام را در همه ارکان ارتباطی اش به مخاطب ارائه کند.

فرآیند طراحی را از سازماندهی فضایی آغاز کردیم. در جانمایی عملکردها تلاش کردیم تا فضا همچون یک سیتوپلاسم سیال بتواند محتوای درونی اش را آزادانه به مخاطبان ارائه دهد و با روحیه ای دموکراتیک سناریوهای متفاوتی را برای نمایش و ورود و خروج در اختیار مشتریان بگذارد.

در بخش کالبدی نیز سعی نمودیم تا با بهره گیری از آناتومی کاربر در حالت های مختلف ایستادن ، نشستن و خوابیدن، صفحات سیال و نیمه شفافی که کدهای مشترکی با محصول و شعار سازمانی ایبلو داشته باشند را به عنوان روایتگر در فضا قرار دادیم تا بازیگران اصلی صحنه یعنی محصولات مجموعه را به بهترین شکل به نمایش بگذارند. این صفحات دو طرفه از مش فلزی ساخته شده اند و قابلیت های متفاوتی را برای اتصال یا حذف و اضافه‌ و‌ نورپردازی محصولات روی خود را در اختیار می‌گذارند تا فضاها همچون صحنه نمایش در زمانی کوتاه قابلیت تغییر چیدمان داشته باشند.


کاربری: تجاری

موقعیت : مشهد - ایران

کارفرما : گالری مبلمان ایبلو

معماران مسئول : ایمان هدایتی - محمد غفاری - شهاب احمدی

مدیر تیم طراحی : نیلوفر محمدزاده

تیم طراحی: نیلوفر محمدزاده - علی احمدی - مهسا درچه ای

طراحی جزئیات اجرایی : مونا اسدی

گرافیک و ارائه : نیلوفر محمدزاده - علی احمدی - مهسا درچه ای - فرناز آگاهی

اجرا : گروه ساخت ایبلو

زیربنا : 196 متر مربع

وضعیت : در حال ساخت

سال : آبان 1402